Медична сторінка

Інформація про профілактичні медичні огляди школярів

Проведення профілактичних медичних оглядів школярів в поточному 2020 році матиме певні відмінності від їх проведення в попередні роки.

У зв’язку з реформуванням системи охорони здоров’я та розмежування первинного та вторинного рівнів надання медичної допомоги, батькам слід звернути увагу на деякі моменти.

Починати профілактичний огляд дитини необхідно саме з педіатра/сімейного лікаря. На первинному рівні (в амбулаторії ЦПМСД) проводяться лише такі дослідження:

Всі інші лабораторні та інструментальні обстеження здійснюються в закладах охорони здоров’я вторинного рівня надання медичної допомоги до якого відноситься КП “Дитяча лікарня імені В.Й.Башека” до складу якого входять дитячі поліклініки.

Далі, в залежності від стану здоров’я дитини та віку лікар вирішуватиме питання щодо необхідності та доцільності проведення додаткових обстежень і консультацій вузькопрофільних фахівців. Для цього педіатр/сімейний лікар оформлює електронне направлення.

Саме з 1 квітня 2020 року заклади охорони здоров’я розпочали ведення медичної документації в електронному вигляді. Тому, для першого візиту до вузькопрофільного спеціаліста потрібно оформити направлення.

За результатами медичного огляду лікарем-педіатром або сімейним лікарем видається “Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду” (форма №086-1/о).

Остаточне оформлення довідки завершується також лікарем, з яким укладено декларацію (педіатром/сімейним лікарем).

Також повідомляємо, що проведення обов’язкових медичних профілактичних оглядів учнів здійснюється у присутності батьків або інших законних представників.

5 речей, які треба знати батькам про коронавірус

Коронавірус COVID-19: профілактика інфікування та поширення

Новий коронавірус 2019 року (SARS-CoV-2) — це новий вірус, який спричиняє розвиток респіраторних захворювань у людей та може передаватися від людини до людини. Цей вірус уперше був ідентифікований під час розслідування спалаху в м. Ухань, Китай, у грудні 2019 року.

Симптоми

У людини, інфікованої SARS-CoV-2, розвивається респіраторне захворювання різної тяжкості із такими основними симптомами:

– гарячка;

– кашель;

– задишка (ускладнене дихання).

Симптоми можуть проявитися через 2–14 днів після зараження новим коронавірусом. У багатьох пацієнтів SARS-CoV-2 спричиняє запалення обох легень.

Чи є вакцина?

Наразі немає вакцини для захисту від SARS-CoV-2. Найкращий спосіб запобігти зараженню — уникнути впливу цього вірусу.

Переглянути та завантажити:

1. Пам’ятка: Коронавірус: профілактика інфікування та поширення.

2. Пам’ятка (по розділах).

3. Лист Міністерства охорони здоров’я щодо коронавірусу.

Як захиститися від інфікування:

– уникайте близького контакту з тими, хто має гарячку або кашель;

– не торкайтеся обличчя немитими руками;

– часто мийте руки з милом чи обробляйте дезінфекційними засобами;

– ретельно готуйте їжу, зокрема м’ясо і яйця;

– уникайте незахищеного контакту з дикими та свійськими тваринами.

Як запобігти поширенню інфекції:

– якщо відчуваєте симптоми респіраторного захворювання, обмежте контакти з іншими людьми і використовуйте захисну маску для обличчя (її слід регулярно заміняти/знезаражувати);

– якщо ви відвідували Китай і протягом 2 тижнів після цього у вас виникли симптоми респіраторного захворювання, негайно зверніться по медичну допомогу;

– під час кашлю та чхання прикрийте рот і ніс зігнутим ліктем чи одноразовою серветкою, після чого викиньте серветку та вимийте руки;

– необхідно дезінфікувати поверхні, яких торкалася інфікована людина.