Правила поведінки здобувачів освіти
Правила поведінки здобувачів освіти визначаються чинним законодавством України та
Статутом закладу освіти
І. Загальні правила
Учні школи зобов’язані:
Дотримуватись статуту, правил внутрішнього розпорядку навчального закладу.
Бути ввічливими із персоналом, вчителями, іншими дорослими та дітьми, підтримувати позитивний соціально-психологічний клімат в освітньому середовищі, дотримуючись правил ділового етикету у спілкуванні з однолітками та дорослими (проявляти пошану до старших, піклуватися про молодших - вітатися, поступатися дорогою дорослим, старші - молодшим, хлопчики - дівчаткам тощо).
Приходити у школу за 10-15 хвилин до початку занять за розкладом, чистим та охайним, знімати в гардеробі верхній одяг, одягати змінне взуття (воно обов'язкове у будь-яку пору року, дівчатам - без високих підборів), займати своє робоче місце з першим дзвінком та готуватися до майбутнього уроку (У разі порушення вимог, черговий адміністратор або педагог-організатор пропонують привести себе в належний вигляд. Зауваження фіксують у щоденнику учня. Неохайний учень отримує попередження, про що його батьків інформує класний керівник).
Для занять фізкультурою, спортом, хореографією мати відповідний одяг (спортивну форму) та спеціальне взуття, трудовим навчанням - халат, фартух, в іншому випадку учень не допускається до виконання окремих завдань.
Дотримуватись правил особистої гігієни і санітарних норм на місці навчання та праці.
Повідомити класного керівника про те, що буде відсутній на уроках, з яких саме причин; У випадку пропуску занять надати класному керівнику довідку з медичної установи або пояснювальну записку від батьків (осіб, які їх заміняють) про причину відсутності на уроках.
Виходити після закінчення навчальних занять до гардеробу та зі школи спокійно, додержуючись порядку. Після закінчення занять учні 1-4 класів залишають школу тільки у супроводі батьків або осіб, ними уповноважених Самостійно залишати школу дозволяється лише учням, у яких є письмова заява батьків. (Підпис батьків повинний бути завірений класним керівником, заява повинна бути передана адміністрації школи).
Берегти майно навчального закладу, акуратно ставитися як до свого, так і до чужого майна, дотримуватися чистоти і порядку на території школи, дбайливо ставитися до роботи технічного персоналу школи.
Сумлінно вчитись та дотримуватися громадського порядку, виконувати вимоги з безпеки життєдіяльності, передбачені відповідними правилами та інструкціями (самовільно розкривати вікна, сидіти на підвіконнях, не підходити до відкритих вікон, починаючи з ІІ поверху, не бігати в класах, коридорах навчального закладу під час навчально-виховного процесу, не підходити близько до внутрішніх балконів та не перехилятися через них, не спускатися перилами сходів тощо).
У шкільній їдальні виконувати вимоги вчителів, працівників їдальні, дотримуватися черги.
Знайдені речі, які, на їхню думку, втрачені або забуті, здати черговому, який знаходиться на першому поверсі школи, черговому вчителю, класному керівнику або шкільній адміністрації, не виносити зі школи матеріальні цінності (До школярів, які привласнили чужі речі, застосовуються дисциплінарні стягнення. У разі спричинення збитку чужому майну, батьки учнів, які заподіяли збиток, несуть матеріальну відповідальність).
Поза школою учні мають поводитися скрізь і усюди так, щоб не принизити свою честь і гідність, не заплямувати добре ім'я школи.
Берегти зелені насадження на території навчального закладу.
Приносити на заняття всі необхідні підручники, зошити, інструменти і письмове приладдя.
Під час проведення уроків не виходити з навчального кабінету.
Виконувати лише ту роботу, яку доручив учитель, класний керівник чи адміністрація школи.
Щодня вести записи домашніх завдань у щоденнику, і давати щоденник на першу вимогу вчителя.
Виконувати домашні завдання в терміни, встановлені шкільною програмою.
Брати участь у різноманітних заходах, організованих у школі та за її межами, з метою формування інформаційної, комунікативної, соціальної та полікультурної компетенцій.
Співпрацювати з адміністрацією навчального закладу щодо створення безпечних умов для навчання (повідомляти про всі недоліки, які можуть призвести до небезпеки життєдіяльності під час навчально-виховного процесу).
Учням школи забороняється:
Виходити з навчального закладу та з території школи в урочний час без дозволу педагогів або медичної сестри (за узгодженням з батьками чи особами, які їх заміняють).
Безпідставно бути відсутніми на уроках та заходах, що здійснюються в межах навчального закладу та в інших місцях за участі навчального закладу.
Відвідувати навчальні заняття, бібліотеку, їдальню школи у верхньому одязі та без змінного взуття.
Користуватися ґаджетами під час уроків (за винятком вказівок вчителя чи потреби для навчання). Ґаджет повинен бути вимкнений або у беззвучному режимі. При неодноразовому порушенні цієї вимоги пристрій забирається вчителем і передається батькам учня у той же день.
Приносити на територію школи з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом зброю, в т.ч. ріжучі, колючі, вибухові, вогненебезпечні речовини, газові балончики тощо.
Розпивати алкогольні та слабоалкогольні напої.
Приносити сигарети, наркотики і інші одурманюючі засоби і отрути, а також токсичні речовини і таблетки;
Грати в азартні ігри.
Вживати непристойні вирази і жести.
Провокувати, допускати грубощі, брати участь у бійках, застосовувати протиправні дії у вирішенні конфліктних ситуацій з оточуючими, ображати учнів, педагогічний та технічний персонал навчального закладу (булінг).
ІІ. Поведінка учнів на уроках
Після дзвоника на урок учень школи займає своє місце в класі, готує необхідні для уроку речі. Неприпустимо очікування вчителя біля дверей, у коридорі.
Запізнення учнів на заняття фіксуються у щоденнику учня.
Директора, завуча, учителя учні зустрічають встаючи з-за парти.
За кожним учнем класу на заняттях закріплюється постійне робоче місце. Учень має право пересідати на інше тільки з дозволу вчителя.
Під час уроку учневі необхідно дотримуватися дисципліни й порядку, не залишати після себе сміття, папір на столах, підлозі.
Після закінчення заняття учні встають після слів учителя «Урок закінчено». Виходити з класу слід спокійно, тільки з дозволу вчителя.
На уроки фізкультури учні з’являються у спортивній формі відповідно до сезону. Для переодягання у спортивному залі функціонують роздягалки.
Підручники школяра мають бути акуратно обгорнуті. У них не можна загинати сторінки, робити підкреслення, виривати сторінки тощо. Псування, втрата підручника відшкодовується згідно з нормативними документами.
Зошити учні ведуть чисто, охайно, у відповідності з вимогами орфографічного режиму, підписи мають відповідати встановленим зразкам.
Кожен учень 2-11-го має щоденник єдиного зразка, в якому охайно ведуться відповідні записи.
У разі порушення дисципліни учнем школи класний керівник інформує його батьків. Неодноразове порушення учнем дисципліни тягне за собою виклик до школи батьків та впровадження проти батьків відповідних дій, встановлених законодавством.
Виставлення оцінки за поведінку в щоденник учня відбувається щотижня класним керівником.
Учням школи не дозволяється самовільно покидати школу до закінчення навчальних занять.
У разі захворювання учень відвідує медпункт, за показниками отримує звільнення від занять, інформує про це класного керівника, класний керівник інформує одного з батьків чи опікунів та чергового адміністратора і тільки потім учень залишає школу.
Спілкування зі старшими, однолітками чи молодшими учнями має бути виваженим, привітним і доброзичливим. Учень не повинен допускати принизливі й образливі вислови, вживати ненормативну лексику тощо.
Зі школи учні виходять спокійно, дотримуючись порядку.
Після закінчення занять та позаурочних заходів учні не мають права знаходитись у приміщенні школи без нагляду педагогічних працівників.
ІІІ. Поведінка учнів на перервах
Під час перерви учень зобов'язаний:
підтримувати чистоту і порядок на своєму робочому місці;
вийти з класу, якщо попросить вчитель;
виконувати вимогам чергового вчителя по поверху;
при зустрічі з вчителями, батьками, дорослими відвідувачами школи учні вітаються і звільняють дорогу;
школярам забороняється входити до вчительської без дозволу;
забороняється вживати непристойні вирази і жести, шуміти, заважати відпочивати іншим.
Час перерви — особистий час кожного учня. Він може його проводити за своїм бажанням, але не повинен заважати іншим.
. Під час перерви учні 5-11-х класів переходять з одного навчального кабінету в інший спокійно, без метушні й галасу.
Під час перерви учні можуть вільно пересуватися по навчальному закладі, окрім тих місць, де їм заборонено знаходитися в цілях безпеки (горище, підвал, кухня).
Категорично забороняється самовільно розкривати вікна, сидіти на підвіконнях.
Під час перерв забороняється бігати по школі, сходами, поблизу віконних отворів, грати в м’яча у класі, коридорах та інших місцях, не пристосованих для ігор.
Особливо уважними треба бути учням під час руху сходами. При пересуванні слід триматися правого боку.
Під час перерв забороняється штовхати один одного, гратися в небезпечні ігри, кидатися портфелями та іншими предметами, застосовувати фізичну силу, створювати конфліктні ситуації, використовувати непристойні вирази і жести.
Заборонено під час руху коридорами вживати їжу, напої, штовхатися, розмахувати руками, галасувати. Вживання їжі учнями дозволяється тільки у шкільній їдальні.
У навчальному закладі та на її території категорично забороняється тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв.
На перервах школярі можуть звернутися до свого класного керівника, чергового вчителя за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.
Під час перерв школярам категорично забороняється залишати шкільну будівлю задля збереження життя та здоров’я та з метою уникнення випадків травматизму серед учнів.
ІV. Поведінка учнів у їдальні
Під час харчування в їдальні належить дотримуватися хороших манер і поводитися пристойно.
Школярі повинні шанобливо ставитись до працівників їдальні.
Учні приходять в їдальню після закінчення уроку, дотримуються черги при отриманні їжі.
Розмовляти під час споживання їжі слід неголосно, щоб не турбувати тих, хто їсть поряд.
Школярі самі прибирають посуд зі столу після вживання їжі.
Учні дбайливо ставляться до майна шкільної їдальні.
Забороняється заходити в їдальню у верхньому одязі.
V. Рекомендації до зовнішнього вигляду учнів
Кожен учень зобов’язаний з’явитися до школи чистим і охайно одягненим.
У навчальний заклад учні повинні приходити в одязі, який відповідає перебуванню дитини у суспільних місцях. Стиль одягу - діловий, класичний.
Для уроків фізичної культури, трудового навчання обов’язкова спеціальна форма.
Спортивний одяг, призначений для уроків фізкультури, на інших уроках недоречний.
Одяг повинен відповідати зросту, виражати пошану господаря до самого себе і суспільства.
Не можна зловживати косметикою і носити багато прикрас на заняття.
Знаходитися в навчальному закладі у верхньому одязі без особливих на те причин не дозволяється.
На урочисті загальношкільні заходи учні приходять у святковій формі.
На вечори, концерти школярі вибирають одяг за рекомендацією батьків та на свій розсуд.
VІ. Черговий учень по класу і у школі
Черговий по класу учень під час перерви має перевірити навчальний кабінет, підготувати дошку, забезпечити порядок у кабінеті.
Черговий учень має право зробити зауваження іншим школярам щодо правил поведінки та санітарних правил у навчальному кабінеті.
Черговий клас по школі має приступити до чергування за 20 хв. до початку занять. Чергування по школі триває один навчальний тиждень протягом робочого дня.
Чергові учні допомагають черговому вчителю у здійсненні контролю за чистотою, порядком по школі, за виконанням всіма учнями цих правил.
VІІ. Поведінка учнів поза школою
Учень школи зобов’язаний бути ввічливим, коректним і доброзичливим, проявляти витримку й розуміння у стосунках.
Бути уважним до дорослих, маленьких дітей і літніх людей.
Дотримуватися правил дорожнього руху та поведінки в міському транспорті, громадських місцях.
Дбайливо ставитися до природи.
Забороняється вживання алкогольних напоїв.
Учень школи повинен дотримуватися мовного етикету, не дозволяти вживання нецензурних висловлювань.
VІІІ. Прикінцеві положення (відповідальність)
Школярі не мають права під час знаходження на території школи і при проведенні шкільних заходів здійснювати дії, небезпечні для життя і здоров'я самого себе та оточуючих.
За порушення цих Правил та Статуту школи учні притягуються до відповідальності, до них можуть бути вжиті такі стягнення:
усне зауваження;
запис зауваження в щоденник;
винесення догани, включно із занесенням її в особисту справу учня;
виклик учня самого або з батьками на засідання Ради профілактики (розмову до заступника директора з виховної роботи, директора (за потреби із залученням працівника служби у справах дітей та/або працівника ювенальної превенції));
відшкодування завданої учнем матеріальної шкоди його батьками.
3. Ці Правила розповсюджуються на всіх учнів школи і є обов’язковими для виконання на всій території навчального закладу, а також під час усіх заходів, що проводяться школою.